In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Przedszkolaki sprzątają świat

Read moreTradycyjnie jak co roku przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Świeszynie włączyły się do Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątania Świata”, by od najmłodszych lat uczyć się zasad dbania o środowisko. 25 września 2015r. dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Dzieci zbierały śmieci w okolicy przedszkola oraz na przedszkolnym placu zabaw. Przedszkolaki dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków.

Więcej…

 

Po turniejach Żaków i Młodzików w Boninie

Read more

W miniony weekend w Boninie na boisku Orlik, odbyły się    dwa turnieje w ramach rozgrywek Liga Bałtycka  Orlik 2012 – Powiat Ziemski Koszalin  w kategorii Żak i Młodzik .

W sobotę 17 października 2015r. na murawie wystąpili najmłodsi piłkarze z kategorii Żaków. Zawodom towarzyszyła typowo jesienna pogoda, było chłodno i pochmurno, ale zawodników do gry zagrzewały ogromne emocje.

Więcej…

 

Niezwykły gość w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie

Read moreW dniu 20 października 2015r. uczniowie klas I – V Szkoły Podstawowej w Konikowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem Tomaszem Trojanowskim. Pisarz opowiadał o swoim dzieciństwie pełnym książek i niezwykłych zabaw na podwórku, o tym w jaki sposób ukształtowało go czytanie i sam zaczął pisać. Niezwykły gość snuł barwną opowieść o bohaterach swoich książek, ale również prowadził z młodymi czytelnikami rozmowę, skłaniając ich do zastanowienia się nad tym, dlaczego czytamy książki.

Więcej…

 

Bezpłatne warsztaty dla organizacji

Szkolenia są BEZPŁATNE, realizowane będą w formule 1-dniowych warsztatów w godzinach 9.00-16.00, w miejscach komunikacyjnie  łatwo dostępnych (Szczecin, Koszalin, Szczecinek), uczestnicy otrzymają komplet materiałów szkoleniowych, poczęstunek i lunch.  Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o dokonywanie zgłoszeń w formie e-mailowej, na podstawie formularzy zgłoszeniowych.

Więcej…

 

Zmiany w stypendium szkolnym

Nastąpiła zmiana kryterium dochodowego, uprawniającego do otrzymania stypendium szkolnego:

Od 1 października 2015r. uległa zmianie wysokość kryterium dochodowego na osobę w rodzinie z 456 zł/osobę do 514 zł/osobę. W związku z powyższym wnioski złożone do 15 września 2015 r., z dniem 1 października 2015 r. zostaną obligatoryjnie przeliczone przez organ przyznający świadczenia.

 

Dzień Papieski w Szkole Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie

Read moreZ okazji Dnia Papieskiego, 16 października 2015r., w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie odbył się apel poświęcony Janowi Pawłowi II. W skupieniu i ciszy przypomnieliśmy sobie niektóre fakty z jego życia: dzień narodzin, podróże ze studentami, wybór na Stolicę Piotrową. Wspominaliśmy też, jak wrażliwym na piękno i sztukę był Karol Wojtyła – kochał teatr, poezję, miał poczucie humoru i kochał ludzi. Wspomnienia o wielkim Polaku ożyły w naszych sercach, umysłach i życiu. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pana Cezarego Czenko, a o część muzyczną zadbał zespół „Bemol”, którym kieruje Pani Barbara Kadela.

Więcej…

 

„Tu zaczyna się Wasza droga…”

Read moreW dunowskiej szkole podstawowej wre nauka i praca. 13 października 2015 roku, pierwszoklasiści w przygotowanym programie artystycznym zaprezentowali gotowość przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Tego dnia dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Wójt Gminy Świeszyno pasowała dzieci na uczniów i złożyła serdeczne życzenia sukcesów i spełnienia zamierzeń. Pani Wójt podkreśliła, że szkoła, którą rozpoczęli oprócz spełnienia podstawowej roli edukacyjnej jest placówką zaangażowaną we wszechstronny rozwój uczniów.

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom, Nauczycielom Emerytom oraz Pracownikom Oświaty składam wyrazy uznania za wkład pracy w edukację i wychowywanie nowych pokoleń dzieci i młodzieży naszej gminy. Dziękuję za zaangażowanie w rozwój młodych ludzi oraz naszych placówek oświatowych.

Składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z działań, radości z osiągnięć w pracy zawodowej i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.

Życzę Państwu dużo zdrowia i powodzenia w życiu osobistym.

Ewa Korczak

Wójt Gminy Świeszyno

 

 

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie

Read moreDzień Edukacji, nazywany potocznie Dniem Nauczyciela, obchodzony był w SP Konikowo bardzo uroczyście. Już od rana, 13 października, uczniowie starsi i młodsi składali swym wychowawcom i nauczycielom serdeczne życzenia. Odświętnie ubrani i uśmiechnięci starali się, aby Ten Dzień upłynął w miłej atmosferze. Uczniowie klasy 6. pod kierunkiem swojej Pani – Krystyny Tarnowskiej przygotowali zabawną scenkę wprost z życia wziętą, przeplataną śpiewem zespołu „Bemol” przygotowanego przez Panią Barbarę Kadelę.

Więcej…

 

Spotkanie dla rodziców w przedszkolu

Read moreW dniu 17.09.2015 r. w Przedszkolu Gminnym w Świeszynie odbyło się spotkanie dla rodziców z panią psycholog Hanną Pawłowską oraz panią pedagog Ewą Żalejko. Podczas spotkania prowadzące poszerzyły wiedzę rodziców z zakresu rozwoju dziecka 3 – 4 letniego. Wiele uwagi poświęciły dojrzałości emocjonalnej dziecka, empatii, umiejętności wyrażania uczuć i radzenia sobie w sytuacjach stresu. Po spotkaniu panie zaprosiły rodziców na konsultacje indywidualne.

Więcej…

 

Konsultacje wojewódzkiego programu współpracy z organizacjami

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy - przedstawicieli organizacji pozarządowych do wypowiedzenia się w sprawie programu Województwa Zachodniopomorskiego dotyczącego współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2016. Konsultacje odbywają się w okresie 9 - 23 października.

Informacje o konsultacjach znajdą Państwo także na stronie WWS/organizacje pozarządowe/konsultacje  http://www.wws.wzp.pl/organizacje-pozarzadowe/konsultacje/konsultacje-programu-wspolpracy-z-ngo-na-2016-zapraszamy-do-zglaszania-opinii oraz w BIP/ Konsultacje http://bip.rbip.wzp.pl/artykul/ogloszenie-w-sprawie-konsultacji-projektu-uchwaly-sejmiku-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-0

 
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Świeszyno
Baza aktów prawnych

 

Nasza Galeria

 

Głos Świeszyna

 

Multimedialne Centrum Kultury

 

Biblioteka w Świeszynie

Placówki oświatowe

Karta Dużej Rodziny

 

 

Sonda
Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?
 

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego