In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Wyprawka szkolna 2015

Do dnia 7 września 2015 r. ustalono ostateczny termin składania wniosków o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów z terenu Gminy Świeszyno objętych Rządowym programem pomocy uczniom w 2015 r. - „Wyprawka szkolna" - >>>kliknij tutaj<<<.

 

Sportowy piątek na Orliku

Read moreWakacje dobiegają końca. Ostatnie dni przed powrotem do szkół dzieci i młodzież spędzają na sportowej rywalizacji! W piątek (21-08-2015r.) odbył się turniej piłkarski młodzików czyli dzieci urodzonych między 2002 i 2006 rokiem. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny, które rozegrały między sobą po dwa dziesięciominutowe spotkania. Mecze były wyrównane, a o zwycięstwo w turnieju drużyny walczyły do ostatniej minuty!

Więcej…

 

Piłkarski mecz przyjaźni

Read moreW niedzielę (23-08-2015r), w Niekłonicach odbył się kolejny już mecz, trzeci w ostatnich tygodniach pomiędzy Świeszynem a Niekłonicami. Tym razem drużyna ze Świeszyna została uzupełniona piłkarzami Wichru Mierzym. Dla tych ostatnich to kolejna próba przed przyszłotygodniowym startem w klasie A rozgrywek piłkarskich!

Burza przybyła nieco zdekompletowana, więc kilku zawodników ze Świeszyna wspomogło niekłonicką ekipę i zagrało w czarnych strojach.

Więcej…

 

Juniorzy w grze

Read more

W sobotnie popołudnie na świeszyńskim Orliku zebrało się pięć ekip piłkarskich, by wziąć udział w zmaganiach na tym obiekcie.
Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, w meczach 2x5 minut. Rywalizacja była wyrównana. No może poza zwycięzcą turnieju, drużyną Zygmunt Team z Biesiekierza, która wygrała wszystkie swe mecze i bez straty gola odebrała puchar dla najlepszej ekipy tego turnieju!

Więcej…

 

Sportowe zakończenie wakacji w Giezkowie i Świeszynie

Read moreZapraszamy na turniej siatkówki plażowej drużyn DWUOSOBOWYCH i turniej piłkarski! Już w sobotę, 29 sierpnia 2015r, o godz. 14.00 rozpoczną się rozgrywki na boisku w Giezkowie. Najpierw na piaskowe boisko wejdą siatkarze, a o 16.00 na boisku obok wejdą piłkarze, by rywalizować w turnieju piłki kopanej.

Dla najlepszych puchary i nagrody!

Więcej…

 

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych Lokalnej Strategii Rozwoju

Stowarzyszenie Środkowopomorska Grupa Działania serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz partnerów społeczno-gospodarczych do udziału w konsultacjach społecznych Lokalnej Strategii Rozwoju Kierowanej przez Lokalną Społeczność w ramach inicjatywy LEADER na lata 2014-2020, która umożliwi pozyskanie środków finansowych na realizację zadań, inwestycji, wydarzeń i wszelkich inicjatyw mających wpływ na rozwój naszego terenu oraz poprawę jakości życia.

Program konsultacji:

Więcej…

 

Ekologicznie w Sarbinowie

Read moreJuż po raz drugi podczas tegorocznych wakacji dzieci z gminy Świeszyno miały okazję odwiedzić Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie. Wyjazd do malowniczo położonego centrum odbył się w ramach warsztatów “Wakacje z nutką ekologii w tle”. Głównym punktem zajęć było tworzenie płaskorzeźb z masy solnej, ozdabianych kamieniami, piaskiem i koralikami. Nie mogło także zabraknąć zwiedzania multimedialnych pomieszczeń centrum, podczas których można było dowiedzieć się jak dużo smogu unosi się nad miastem, czym różni się jodła od sosny, czy też która żmija w Polsce jest jadowita. A że była to letnia wizyta w miejscowości nadmorskiej, naszą wycieczkę zakończyliśmy odpoczynkiem na skąpanej słońcem plaży.

Więcej…

 

VI Zawody Jednostek OSP w wędkarstwie spławikowym

Read moreW zawodach, które miały miejsce 16 sierpnia 2015r. wzięło udział 39 druhów reprezentujących 12 Jednostek - Strzekęcino, Mierzym, Porost, Drzewiany, Sierakowo, Niedalino, Świeszyno, Świeszyno II, Polanów, Polanów II, Kłanino, Koło PZW Strażak Koszalin. Łącznie podczas 4 godzin zmagań złowiono ponad 148 kg ryb.

Więcej…

 

Świeszyńskie rogaliki

Read moreWe wtorek 18 sierpnia 2015r. uczestnicy wakacyjnych warsztatów kulinarnych, zorganizowanych przez MCK e-EUREKA BP w Świeszynie, odwiedzili Wójta Gminy Świeszyno panią Ewę Korczak oraz pracowników i klientów urzędu. Tego dnia w urzędzie można było posmakować przepysznych rogalików upieczonych przez dzieci, w ramach promocji zdobytych umiejętności.

Więcej…

 

Mikrodotacje dla organizacji

Read moreSerdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące  projektu pn. „Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne”.  31 sierpnia 2015 roku mija termin składania, ostatnich w tym roku, wniosków o przyznanie mikrodotacji. Masz pomysł na realizację małej inicjatywy lokalnej w sferze pożytku publicznego? Jesteście młodą organizacja pozarządową i potrzebujecie sprzętu na rozpoczęcie działalności? Pomożemy Ci w sfinansowaniu tych działań.

Spotkania (według załączonego harmonogramu) odbędą się:

Więcej…

 

Spotkanie w sprawie Programu współpracy WZ z organizacjami pozarządowymi w roku 2016

Read moreSamorząd Województwa Zachodniopomorskiego (Urząd Marszałkowski WZ) ma przyjemność zaprosić  Państwa na spotkanie dotyczące projektu „Programu współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016”. Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli zachodniopomorskich organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Więcej…

 
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Świeszyno
Baza aktów prawnych

 

Nasza Galeria

 

Głos Świeszyna

 

Multimedialne Centrum Kultury

 

Biblioteka w Świeszynie

Placówki oświatowe

Karta Dużej Rodziny

 

 

Sonda
Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?
 

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego