In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Zespół Oświaty Samorządowej

Podczas wakacji, w wydzielonych pomieszczeniach Gimnazjum w Świeszynie urządzono biuro Zespołu Oświaty Samorządowej. Od dnia 01 września 2015r. Zespołem kieruje pani Helena Zochniak. ZOS pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00. Numer telefonu: 094 31 08 475.

 

76 rocznica wybuchu II wojny światowej

Read more1 września 2015 roku, na zaproszenie Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, Dowódcy Garnizonu Koszalin płk dypl. Andrzeja Mentla i Przewodniczącego Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Antoniego Burzyńskiego, zastępca wójta Gminy Świeszyno Edward Wojtalik uczestniczył w obchodach 76. Rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pod pomnikiem Martyrologii Narodu Polskiego na cmentarzu komunalnym w Koszalinie odbył się apel pamięci bohaterów.

Więcej…

 

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Read more„Rumieńce lata pobladły, kolejne wakacje za nami, pełni sił i zapału do Ciebie Szkoło wracamy”

1 września 2015r. we wszystkich szkołach Gminy Świeszyno rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Wesoły gwar uczniów ponownie zagościł w budynkach szkolnych. Dyrektorzy powitali uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. W szkołach podstawowych nowy rok szkolny rozpoczęło 376 uczniów, 42 przedszkolaków w Przedszkolu Gminnym i 132 uczniów w Gimnazjum w Świeszynie.

Więcej…

 

Zawody jeździeckie w Niekłonicach

Serdecznie zapraszamy na zawody w skokach przez przeszkody które odbędą się w Niekłonicach, dnia 12 września 2015 r.

Zawody rozpoczną się przywitaniem zawodników o godzinie 10.00

Odprawa techniczna zawodników – 10.30

Konkurs Debiuty - 11.00

Konkurs mini LL - 11.45

Konkurs LL - 13.00

konkurs L – o puchar Wójta Gminy Świeszyno – 14.00

Więcej…

 

Otwarci na świat – Internet w naszym domu. Konkurs rysunkowy

Read moreZapraszamy do udziału w konkursie skierowanym do dzieci w wieku 7-12 lat z rodzin, które otrzymały komputer i dostęp do Internetu dzięki udziałowi w projekcie realizowanym w ramach Działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013.

Zainteresowane konkursem dzieci mogą przesłać drogą elektroniczną swoje prace graficzne wykonane na komputerze, którymi zilustrują to, jak Internet zmienił ich życie lub życie ich rodziny. Dla 12 najlepszych prac przewidujemy nagrody-niespodzianki. Plik graficzny należy przesłać do 16 września 2015 roku na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej…

 

Pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie

Read morePo dwumiesięcznej, wakacyjnej przerwie, 1 września 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie ponownie spotkała się brać uczniowska wraz z dyrektorem, rodzicami, gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły. Uroczystość poprowadził nauczyciel historii i religii – pan Cezary Czenko, który nie tylko przypomniał o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, lecz także zadbał o uczczenie poległych i zmarłych minutą ciszy. Dyrektor szkoły – pani Dorota Nitka powitała wszystkich przybyłych, otwierając tym samym nowy etap w życiu naszej szkoły – kolejny rok szkolny. Rok, który dodajmy, jest rokiem zmian, co zdecydowanie upoważnia nas do złożenia życzeń wytrwałości i cierpliwości wszystkim zainteresowanym.

Więcej…

 

Puchar Wójta zdobyty

Read moreW niedzielny poranek, 23 sierpnia 2015r., już od świtu zawodnicy Koła PZW Strzekęcino zmagali się w spławikowych zawodach wędkarskich na Łowisku Wyspa w Rosnowie. Po zakończeniu zawodów sędziowie w składzie Wójt Gminy Świeszyno Ewa Korczak, prezes Koła PZW Wiesław Rychel oraz pan Adam Wiśniewski dokonali ważenia ryb.

Puchar Wójta Gminy Świeszyno – pani Ewy Korczak zdobył pan Henryk Rozmarynowski. Kolejne miejsca zajęli:

Więcej…

 

Podróż w czasie do Grodu Gotów

Ostatnim akcentem tegorocznych wakacji w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka - Bibliotece Publicznej była wycieczka do Grodu Gotów w Węsiorach, zorganizowana we współpracy z sołectwem Świeszyno. Wczesnym rankiem, 26 sierpnia, wraz z grupą 54 dzieci i młodzieży z gminy Świeszyno mieliśmy okazję przenieść się w zamierzchłe czasy i sprawdzić jak żyło jedno z najstarszych plemion wschodniogermańskich.

Więcej…

 

Pożegnanie wakacji w Strzekęcinie

Read moreKończą się wakacje, a nieuchronnie zbliża się czas wytężonej pracy wszystkich dzieci w szkołach. Z tego powodu Sołtys wraz z Radą Sołecką Strzekęcina zorganizowali festyn dla dzieci i młodzieży, który odbył się 23 sierpnia , w niedzielę. Wspólnie ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi tego dnia blisko 80 dzieci z sołectwa i gminy spędziło popołudnie w Strzekęcinie. Przygotowano wiele atrakcji, tj. dmuchana zjeżdżalnia, kula wodna w basenie oraz konkurencji: slalom z jajkiem, z piłką, strzelanie goli, biegi w worku, pompowanie piłek, przeciąganie liny. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Więcej…

 

Czy znasz swoją miejscowość i okolicę?

Read morePod takim hasłem Sołtys i Rada Sołecka oraz pracownik biblioteki w Niedalinie p. Daria Wójcik zorganizowali w dniu 22.08.2015r. na terenie rekreacyjnym nad rzeką Radew, festyn sierpniowy.

Podczas festynu można było obejrzeć pokaz ju-jitsu z klubu RONIN Team Koszalin, a także pokaz samochodu strażackiego z OSP Niedalino.

Można było wziąć udział w strzelaniu z wiatrówki do tarczy. Dzieci do 12 roku życia brały udział w konkursie na najładniejszy rysunek kościoła w Niedalinie.

Więcej…

 

Dzień Działkowca

Read moreOgródki działkowe w Niekłonicach zajmują powierzchnię 55 ha. Na tym obszarze funkcjonuje 5 Rodzinnych Ogrodów Działkowych: Relaks, Tulipan, Zgoda, Pod Lasem i Jedność. Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Relaks” zorganizował dnia 22 sierpnia 2015r. „Dzień Działkowca”. Na zaproszenie prezesa Ogrodu, w spotkaniu udział wzięła Pani Ewa Korczak Wójt Gminy Świeszyno, która przekazała działkowiczom kosz obfitości. Pani Wójt wspólnie z prezesem Zenonem Koniecznym otworzyła spotkanie.

Więcej…

 
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Świeszyno
Baza aktów prawnych

 

Nasza Galeria

 

Głos Świeszyna

 

Multimedialne Centrum Kultury

 

Biblioteka w Świeszynie

Placówki oświatowe

Karta Dużej Rodziny

 

 

Sonda
Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?
 

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego