In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Skradziono ogrodzenie

W dniu 10.09.2015r. na boisku sportowym w Strzekęcinie dokonano kradzieży siatki ogrodzeniowej panelowej ocynkowanej - 65 sztuk paneli, wraz z uzbrojeniem. Wójt Gminy Świeszyno zwraca się z prośbą do osób które mogły być świadkami lub posiadają informacje dzięki którym zostanie ustalony sprawca kradzieży. Prosimy o kontakt z Policją lub Strażą Gminną w Świeszynie. Telefony kontaktowe - 571323703 Policja, 604908112 Straż Gminna.

Osoba, która przyczyni się do schwytania sprawców otrzyma nagrodę.

Więcej…

 

Chleb sprawiedliwie podzielony - dożynki gminne 2015

Read moreZmagania i trud pracy były tematem kazania skierowanego do uczestników Mszy św. rozpoczynającej uroczystości dożynkowe w gminie Świeszyno, które miały miejsce w Niedalinie 05 września 2015r. Mszę św. sprawowali ks. proboszcz Parafii z Zegrza Pomorskiego Bogdan Gibczyński, ks. proboszcz Parafii św. Józefa Rzemieślnika z Koszalina Tadeusz Kanthlak oraz ks. Zenon Stefański.

Więcej…

 

Turniej tenisa stołowego w Mierzymiu

Read moreStowarzyszenie Sportowo-Kulturalne ORZEŁ Świeszyno zaprasza mieszkańców gminy Świeszyno do udziału w turnieju tenisa stołowego. Zawody odbędą się 19 września 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Mierzymiu i zaliczane są do klasyfikacji Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego. Turniej rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych: 7-12 lat, 13-17 oraz 18+. Start dwóch pierwszych grup przewidziano na godzinę 12.00, dorośli rozpoczną zmagania około 13.30.

Dla najlepszych tego dnia zawodników przygotowano atrakcyjne nagrody i pamiątkowe medale.

Więcej…

 

Warsztaty fotograficzne

Read moreZapraszamy młodzież i dorosłych z gminy Świeszyno do udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych, które odbędą się w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka - Bibliotece Publicznej. Dwugodzinne zajęcia planowane są w następujących terminach: 15 i 17 września oraz 1 i 6 października. Start godzina 17.00

Więcej…

 

Twoja pocztówka z gminy Świeszyno

Read moreStowarzyszenie Sportowo-Kulturalne ORZEŁ Świeszyno zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pn. “Moja gmina w obiektywie”. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych zdjęć promujących interesujące miejsca naszej gminy, które następnie posłużą za materiał do stworzenia kart pocztowych przedstawiających walory naszych sołectw. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a ich fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie w sali widowiskowej partnera projektu - Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteki Publicznej w Świeszynie.

Więcej…

 

Pożegnanie wakacji dzieci z Niekłonic

Read moreW środę , 26-08-2015r. o godzinie 9 wszystkie chętne dzieci pojechały na wycieczkę do parku rozrywki w Zieleniewie . Były liczne zabawy i konkursy ,dzieci odwiedziły mini zoo ,wioskę indiańską , jeździły konno próbowały opanować jazdę na mechanicznym byku rodeo. Najwięcej czasu dzieci spędziły w lunaparku próbowały sił na ściance wspinaczkowej ,kulach wodnych , autodromie trampolinie .Oglądały pokaz kaskaderski jazdy konnej wzięły udział w poszukiwaniu złota .

Więcej…

 

Pożegnanie wakacji w Dunowie

Read moreW dniu 29 i 31 sierpnia 2015r. sołtys i Rada Sołecka zorganizowali dla dzieci z Sołectwa Dunowo „Pożegnanie wakacji” W sobotę wszystkie chętne dzieci spotkały się na boisku wiejskim gdzie przygotowano dla nich wiele konkursów. Było dmuchanie na czas balonów, rzuty butem sołtysowej, poszukiwanie skarbów, kręgle, skoki na skakance. W „ Salonie Urody” Panie Ewelina i Ada upiększały wszystkim chętnym twarze robiąc artystyczne makijaże. Wszystkie dzieci spotkały się przy stole z przygotowanymi dla nich słodyczami i napojami.Otrzymały też upominki i nagrody za zajęte miejsca w konkursach , a na zakończenie przy pomocy rodziców upiekły kiełbaski przy ognisku.

Więcej…

 

Pomoc żywnościowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeszynie Niedalino Nr 29A prosi osoby potrzebujące skorzystać z dystrybucji żywności do zgłaszania się do siedziby Ośrodka po odbiór zaświadczeń. Warunkiem uzyskania pomocy żywnościowej jest spełnienie kryterium dochodowego 100% lub 150% (456 zł na osobę w rodzinie, 542 zł osoby samotnie gospodarujące).

W chwili obecnej dystrybucja żywności dokonywana jest przez trzy organizacje partnerskie:

Więcej…

 

Dożynki Gminne 2015

Read moreDnia 5 września 2015 r. o godz. 15.00 mszą świętą, odprawioną na placu dożynkowym w Niedalinie, rozpoczną się gminne dożynki 2015! W programie wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowo-sportowych. W tym wiele konkursów, m.in.:

- tradycyjny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy (REGULAMIN)
- konkurs na najlepsze pierogi (REGULAMIN)
- konkurs na najładniejsze stoisko

Więcej…

 

Pierwszy świeszyński turniej siatkonogi

Read moreW niedzielę, 30 sierpnia, na świeszyńskim Orliku odbył się pierwszy w naszej gminie turniej w siatkonogę!

W finałowych zawodach wystąpiło sześć ekip, które zagrały ze sobą w dwóch grupach.

Więcej…

 

Sportowy koniec wakacji w Giezkowie

Read moreW sobotę, 29 sierpnia, na boisku w Giezkowie odbył się festyn rodzinny na zakończenie wakacji, a częścią składową tego festynu były dwa turnieje sportowe. Pierwszy z nich rozpoczął się o godz. 14.00. O tej porze rywalizację rozpoczęły drużyny siatkówki plażowej. Do rywalizacji zgłosiło się sześć dwuosobowych drużyn. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały do półfinałów. Następnie półfinały, mecz o 3 miejsce i finał! Rywalizacja była zacięta, zawodnicy i zawodniczka (jedyna w tym turnieju! :) dawali z siebie wszystko w grze w duchu fair play. Emocji było co niemiara.

Więcej…

 
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Świeszyno
Baza aktów prawnych

 

Nasza Galeria

 

Głos Świeszyna

 

Multimedialne Centrum Kultury

 

Biblioteka w Świeszynie

Placówki oświatowe

Karta Dużej Rodziny

 

 

Sonda
Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?
 

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego