In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Złote Jubileusze

Read moreDnia 19 września  2015 roku kolejne pary małżeńskie zostały odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubileusz świętowali Państwo: Danuta i Jan Moszumańscy oraz Romualda i Józef Wójcikowie, którzy pięćdziesiąt lat trwają razem w związku małżeńskim. Małżonkowie ponad pół wieku temu ślubowali sobie wierność, szacunek i wzajemne oddanie. Dostojni Jubilaci wykorzystali swoje wspólne życie najpiękniej jak to było możliwe. Byli razem w zdrowiu i chorobie, razem w dobrej i złej doli.

Więcej…

 

XIII sesja Rady Gminy Świeszyno

W dniu 24 września 2015 r. o godz. 1200 w Multimedialnym Centrum Kultury w Świeszynie odbędą się obrady XIII sesji Rady Gminy Świeszyno.

Przedstawiamy porządek obrad.

1. Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady o godz. 1200.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przedstawienie przez Przewodniczącego porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołów z XI i XII sesji Rady Gminy.

Więcej…

 

Festyn Rodzinny w SP Konikowo

Read moreOd kilku lat stałym elementem ceremoniału Szkoły Podstawowej w Konikowie stała się organizacja Festynu Rodzinnego inaugurującego kolejny, nowy rok szkolny. Tegoroczny Festyn odbył się 19 września 2015 r. (sobota) w gminnej hali sportowo – widowiskowej SP Konikowo oraz na otwartej przestrzeni przed szkołą. Na nasze spotkanie przybyły tłumnie całe rodziny oraz mnóstwo gości.

Więcej…

 

Dunowo wyróżnione

Read moreW sobotę, 12 września 2015r., na placu przy Amfiteatrze w Koszalinie odbyły Dożynki Powiatowe. Gminę Świeszyno reprezentowała delegacja, w skład której weszli: Edward Wojtalik - zastępca wójta, Anita Wietrzycka – skarbnik, zespół Cecylianki ze Strzekęcina, Jarzębiny ze Świeszyna oraz ekipa z sołectwa Dunowo, której wieniec brał udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Więcej…

 

Zapraszamy na ścieżkę dydaktyczną w Niedalinie

Read moreGmina Świeszyno zachęca do odwiedzenia nowo – wybudowanej ( sierpień 2015r.) ścieżki edukacyjnej, zlokalizowanej na zrekultywowany składowisku w Niedalinie. Ścieżka poświęcona jest tematyce związanej z zagospodarowaniem odpadów, ochroną środowiska oraz rekultywacją składowiska w Niedalinie. Na słupach zlokalizowanych wzdłuż ścieżki umieszczone są kolorowe tablice informacyjne z krótkimi informacjami na temat np. czasu rozkładu odpadów, czy zdjęciami składowiska przed rekultywacją.

Więcej…

 

Uczniowie SP Konikowo w podsumowaniu Programu „Bezpieczne Życie”

Read moreW minionym roku szkolnym uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie, wraz z wychowawczyniami: Ewą Pawlik i Dorotą Trepką, uczestniczyli w realizacji Programu „Bezpieczne życie”, który był jednym z elementów Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” nadzorowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Więcej…

 

Dożynki Prezydenckie w Spale

Read more- „Wasz wieniec jest przepiękny…”

takie pochwały niekłonickiego wieńca i jego prezentacji padały z ust uczestników i widzów Dożynek Prezydenckich, które odbyły się w dniach 12 – 13 września 2015 roku w Spale w województwie łódzkim. Delegacji z Gminy Świeszyno przewodniczyła Ewa Korczak – wójt gminy. Grupa reprezentowała Województwo Zachodniopomorskie na zaproszenie Wicemarszałaka Jarosława Rzepy. Z tej okazji, w stodole u państwa Furmanów w Niekłonicach, powstało dzieło – wieniec – przygotowany przez 15 osobową grupę fascynatów tradycji ludowych i polskich.

Więcej…

 

Integracyjne Warsztaty Artystyczne

Read more

W dniach od 9 do 11 września w Łazach odbyły się XIII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie. W tegorocznej imprezie wzięło udział około 350 osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Ośrodków Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczych którzy przyjechali do Łaz z różnych regionów naszego kraju.

Więcej…

 

Piknik motocrossowy

Koszalińskie Towarzystwo Sportowe "MX-Koszalin" serdecznie zaprasza mieszkańców i wielbicieli sportów motorowych do obejrzenia treningu punktowanego w motocrossie podczas pikniku motocrossowego, który odbędzie się na torze w Konikowie dnia 20.09.2015 od godziny 12:00.

 

 

Parafiada 2015

Read moreW dniu 30 sierpnia 2015r. odbyła się III edycja Parafiady organizowanej przez parafię pw. Narodzenia NMP w Świeszynie. To wydarzenie z serii tych, w której trzeba wziąć udział, by zrozumieć jej fenomen. Pozornie to impreza jakich wiele: z występami, dmuchańcami, gastronomią, loterią, licytacją - a mimo to wyjątkowa.

Cel oficjalny - to pozyskanie środków na pilne bieżące potrzeby gospodarcze parafii. O wiele cenniejszy był jednak cel społeczny, a w pewnym sensie również cel duchowy: spotkanie i integracja mieszkańców naszej gminy, naszej parafii.

Więcej…

 

Gmina Świeszyno reprezentuje Województwo Zachodniopomorskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Read moreNa zaproszenie Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy, Wójt Gminy Świeszyno Ewa Korczak wraz z delegacją Gminy Świeszyno reprezentować będzie Województwo Zachodniopomorskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale, w dniach 12 – 13 września 2015r.

Gmina Świeszyno przygotowuje wspólnie z Urzędem Marszałkowskim stoisko promujące nasze województwo. Nie zabraknie rodzimych wiktuałów oraz tradycyjnych ozdób.

Więcej…

 
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Świeszyno
Baza aktów prawnych

 

Nasza Galeria

 

Głos Świeszyna

 

Multimedialne Centrum Kultury

 

Biblioteka w Świeszynie

Placówki oświatowe

Karta Dużej Rodziny

 

 

Sonda
Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?
 

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego