In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Droga powiatowa już otwarta

Read moreW czwartek 24 września 2015r. w Niekłonicach z udziałem m.in. Wójta Gminy Świeszyno Pani Ewy Korczak, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Bogdana Dańczaka oraz Wicestarosty Koszalińskiego Pana Dariusza Kalinowskiego odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej na odcinku Niekłonice-Dunowo.

Więcej…

 

Dni Ziemniaka 2015 w Świeszynie

Read more3 października 2015 r. na placu przy MCK e-Eureka w Świeszynie odbędzie się coroczny festyn rodzinny pod nazwą DNI ZIEMNIAKA.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 22.00

Oto program tegorocznych obchodów Dni Ziemniaka:

Więcej…

 

Dzieci z Mierzymia w stadninie Karmen

Read moreSobota 19 września 2015r. był dniem pełnym wrażeń dla dzieci z Sołectwa Mierzym. Stało się tak dzięki wyjazdowi do stadniny koni Karmen w Nikłonicach.

Atrakcji dla dzieci nie brakowało były przejażdżki na koniach oraz spacer po stajni. Dzieci poznały życie stałych mieszkańców boksów ich zwyczaje, zasady żywienia i opieki, całe „koński oporządzenie”, stroje jeździeckie, zapoznały się z fachowym nazewnictwem.

Więcej…

 

Dunowo sprzata wokół naszych jezior i rzek

Read morePo raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Dunowie wraz z wychowawcami włączyli się w proekologiczną akcję pod hasłem „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek” zorganizowaną i koordynowaną przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie, przy wsparciu pracowników Urzędu Gminy w Świeszynie zajmujących się ochroną środowiska.

Inicjatywa miała na celu uporządkowanie wybranej trasy z zalegających odpadów, a służyła promowaniu postaw ekologicznych w społeczeństwie, edukacji na temat szkodliwego wpływu odpadów na ekosystem rzek i jezior oraz konieczności segregacji odpadów.

Więcej…

 

Trening motocrossowy w Konikowie

Read more20 września 2015r., na torze w Konikowie odbył się Piknik motocrossowy, którego organizatorem było Koszalińskie Towarzystwo Sportowe „MX-Koszalin” pod przewodnictwem p. Rajmunda Brzezińskiego. Tego dnia odbył się trening punktowany, w ramach którego zorganizowano 2 wyścigi: pierwszy o Puchar Astrid, drugi o puchar Rajmunda. Zarząd klubu MX Koszalin zaprosił panią Wójt Gminy Świeszyno – Ewę Korczak do uczestnictwa w imprezie oraz do wręczenia pucharów zwycięzcom.

Więcej…

 

Dożynki u sąsiadów w Gminie Biesiekierz

Read moreW sobotę 19 września 2015r. na stadionie w Biesiekierzu odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne 2015′ połączone z obchodami 70-lecia Osadnictwa na terenie Gminy Biesiekierz. W uroczystościach, na zaproszenie włodarzy Gminy Biesiekierz wzięła udział pani Ewa Korczak - Wójt Gminy Świeszyno.

Dożynki rozpoczął występ chóru Frontowe drogi, wprowadzając zgromadzonych gości w uroczysty nastrój.

Więcej…

 

Eliminacje gminne Pucharu Premiera RP w piłkę nożną rozstrzygnięte

Read more18 września 2015r. na Orliku w Świeszynie odbyły się gminne eliminacje Turnieju o Puchar Premiera RP w piłkę nożną. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny szkolne: SP Dunowo, SP Zegrze Pomorskie i SP Konikowo.

Klasyfikacja:

Więcej…

 

Przedszkolaki zdrowe zęby mają

Read moreW dniu 16.09.2015r. gościliśmy w Przedszkolu Gminnym w Świeszynie Panią z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koszalinie z prelekcją na temat „Zdrowe zęby mamy”. Dzieci obejrzały bajkę, poświęconą prawidłowej higienie jamy ustnej. Później odbył się pokaz mulultimedialny, podczas którego przedszkolaki dowiedziały się o konieczności dbania o zęby, poznały rodzaje zębów oraz dowiedziały się jakie produkty należy jeść aby mieć zdrowe zęby. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w praktycznej nauce prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzegając kolejnych etapów tej czynności. Na koniec każdy otrzymał „Grafik mycia zębów Pani Doktor Ząbkowej”.

Więcej…

 

I Koszalińskie Forum Gospodarcze

W związku z obchodami 750–lecia Miasta Koszalina oraz rozwojem gospodarczym regionu Pomorza Środkowego, w najbliższy piątek i sobotę (25-26 września) Koszalińska Izba Przemysłowo – Handlowa organizuje I-sze Koszalińskie Forum Gospodarcze.
Jest ono odpowiedzią na potrzeby, możliwości i wyzwania jakie stoją przed regionem w najbliższych latach. Jest inicjatywą rozpoczynającą szereg działań w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i innowacji poprzez scalanie i budowanie szeroko pojętej współpracy.

Więcej…

 

Witamy w przedszkolu

Read more„Już wakacje są za nami, szybko minęły letnie dni, jesień staje przed oknami, nowy rok przedszkolny puka do drzwi”.

1 września 2015r. w Przedszkolu Gminnym w Świeszynie rozpoczął się nowy rok szkolny 2015/2016. Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu. Jak co roku pierwsze dni września upłynęły na adaptacji małych przedszkolaków z nowym otoczeniem. Starsze dzieci z uśmiechem powróciły do swoich kolegów, koleżanek oraz wspólnych, ciekawych zabaw.

Więcej…

 

Zawody w skokach przez przeszkody

Read moreDnia 12.09.2015 r. odbyły się Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody zorganizowane przez Uczniowski Klub Jeździecki „Karmen” w Niekłonicach przy współudziale Gminy Świeszyno. Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach. W klasie Debiuty i w klasie Pony wystartowało po 14 par, gdzie zawodnicy mieli do pokonania 4 przeszkody i tu wszyscy byli uchonorowani medalami a koniki pamiątkowymi flot's. W klasie mini LL wystartowało 34 zawodników, z czego 25 pokonało parkur na czysto, zwycięzcą w tym konkursie została Martyna Strach – reprezentantka UKJ Karmen.

Więcej…

 
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Świeszyno
Baza aktów prawnych

 

Nasza Galeria

 

Głos Świeszyna

 

Multimedialne Centrum Kultury

 

Biblioteka w Świeszynie

Placówki oświatowe

Karta Dużej Rodziny

 

 

Sonda
Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?
 

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego