In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Dni Ziemniaka w MCK e-Eureka w Świeszynie

Read moreJuż po raz trzeci w świeszyńskim Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka - Bibliotece Publicznej odbyło się święto ziemniaka. Wspólnie z Pomorsko Mazurską Hodowlą Ziemniaka w Strzekęcinie przygotowaliśmy moc atrakcji, by ostatni festyn rodzinny na świeżym powietrzu w tym roku przyciągnął mieszkańców naszej gminy! Dopisała pogoda. Było ciepło i słonecznie, a także dobre humory. Plac przy MCK e-Eureka zapełniał się z minuty na minutę. Dzieci mogły skorzystać z dużej zjeżdżalni, z waty cukrowej i popcornu.

Więcej…

 

Trasy Nordic Walking w Świeszynie

Read more03 października 2015r., w sobotę entuzjaści Nordic Walking, pod kierunkiem wykwalifikowanej instruktor pani Agnieszki Marcinkowskiej, przeszli nowo wyznaczonymi trasami w gminie. Na starcie powitała uczestników Wójt Gminy Świeszyno – pani Ewa Korczak.

Trzy ścieżki Nordic Walking wyznaczone zostały w Świeszynie. Miejsce startowe znajduje się przy parkingu obok dawnego posterunku energetycznego. Trasy prowadzą drogami gminnymi przez miejscowości Włoki, Brzeźniki.

Więcej…

 

„Biec, by pomóc – 2015” - V edycja zawodów

Read moreW dniu 3 października 2015 r. w Sianowie na Stadionie Miejskim przy ul. Strzeleckiej 11 odbyły się V Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy „Biec by pomóc - 2015”.

Organizatorami zawodów były: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Medycznego w Koszalinie, Usługi Ratownictwa medycznego „MiMed” Michał Pelc, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Fundacja „Pomocna straż”, Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie.

Więcej…

 

Eliminacje do finału wojewódzkiego Pucharu Premiera RP na Orliku

Read moreW piątek 02 października 2015r., na Orliku w Świeszynie gościliśmy 6 młodzieżowych drużyn piłkarskich w kategorii 12-13 lat:

  • 1 – Gimnazjum z Malechowa
  • 2- Szkoły Podstawowej nr 17 z Koszalina
  • 3 – UKS Szczecinek
  • 4 - ZS w Postominie
  • 5 – UKS Olimpik Warszkowo
  • 6 – ORŁY Zegrze Pomorskie

Więcej…

 

Festyn Rodzinny „Pożegnanie Lata”

Read moreW sobotę 3 października 2015 roku, w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim, odbył się festyn rodzinny „Pożegnanie lata”. Podczas spotkania swoje umiejętności wokalne prezentowali uczniowie szkoły, którzy wykonywali utwory związane z tematyką lata. Imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, sprzyjająca radości, a także wielu konkursom. Podczas festynu odbył się pokaz umiejętności i sprawności jednostki pożarniczej OSP ze Strzekęcina. W spotkaniu uczestniczyła Wójt Gminy Świeszyno – pani Ewa Korczak, sołtys i radny Zegrza Pomorskiego pan Waldemar Potoniec, kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej pani Helena Zochniak, kierownik GOPS pani Maria Gontarek.

Więcej…

 

Dzień Przedszkolaka

Read moreW dniu 21.09.2015r. Przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Świeszynie bawiły się wspaniale podczas obchodzonego Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Był to wspaniały dzień, radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci. Wszystkie przedszkolaki otrzymały znaczki z napisem „Jestem przedszkolakiem”. Naszym przedszkolakom ślemy najlepsze życzenia, abyście codziennie uczyli się czegoś nowego i bawili się w najlepsze.

Więcej…

 

Teatr w przedszkolu

Read moreW dniu 23.09.2015r. W Przedszkolu Gminnym w Świeszynie gościliśmy aktorów z Teatru „AMUZADO” z Krakowa, którzy przedstawili bajkę „O Smoku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okropnisi”. Przedstawienie zostało oparte na motywach znanych bajek i wierszy, napisanych przez takich autorów jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Julia Duszyńska. Przedszkolaki poznały historię zabawnego smoka – Cudaczka Wyśmiewaczka, który kpił z typowych dziecięcych wad. Bohater uczył dzieci jak dbać o higienę osobistą i wygląd zewnętrzny, a także uczył je życzliwości i szacunku do innych osób. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jakie konsekwencje może mieć złe zachowanie. Bajka była pouczająca, a dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu.

Więcej…

 

Spotkanie z muzyką w Szkole Podstawowej w Konikowie

Read moreTradycją Szkoły Podstawowej w Konikowie stały się wspólne koncerty umuzykalniające organizowane we współpracy z Filharmonią Koszalińską. Dzięki nim mamy możliwość kontaktu z żywą muzyką, a także wspaniałą okazję do odbywania podróży w zaczarowany świat dźwięków i artystycznych emocji. Kontakt z utworem muzycznym doskonali smak estetyczny, kształtuje wrażliwość młodych ludzi, rozwija ich kreatywność.

Więcej…

 

SP w Dunowie - próbny alarm przeciwpożarowy

Read moreWe wrześniu społeczność Szkoły Podstawowej w Dunowie już dwukrotnie uczestniczyła w próbnych alarmach przeciwpożarowych - wszystko w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszym podopiecznym.

Ćwiczenia miały realistyczny charakter: obecność karetki pogotowia z wykwalifikowanymi ratownikami medycznymi, grupa przygotowanych do działania strażaków oraz zadymienie na terenie szkoły – oto, jak rozpoczęliśmy tydzień w Dunowie! Ewakuacja budynku przebiegła sprawnie, bez zarzutu. Uczeń klasy piątej, Szymon Dobrowolski, wziął udział w symulowanej akcji ratunkowej.

Więcej…

 

Informacja

Wójt Gminy Świeszyno informuje, że w związku z wnioskiem mieszkańców Konikowa o ograniczenie prędkości na drodze gminnej wzdłuż posesji nr 59, 59a, 59b, 59c do 59r w miejscowości Konikowo w dniu 29.09.2015r. zostały ustawione znaki o ograniczeniu prędkości do 20km/h.

 

 

A co ciekawego w Miasteczku Ruchu Drogowego?

Read moreW piątek 25 września 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Dunowie klas 3-6 pod opieką swych nauczycieli odwiedzili Miasteczko Ruchu Drogowego zlokalizowane na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie. Odbyliśmy tam lekcję bezpieczeństwa i zasad komunikacji.

Miasteczko przeznaczone jest między innymi do edukacji komunikacyjnej osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych, jednak niepełnoletni mogą zeń korzystać tylko pod nadzorem dorosłych. Stwarza wspaniałą okazję do tak lubianej przez dzieci i nauczycieli nauki poprzez… zabawę.

Więcej…

 
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Świeszyno
Baza aktów prawnych

 

Nasza Galeria

 

Głos Świeszyna

 

Multimedialne Centrum Kultury

 

Biblioteka w Świeszynie

Placówki oświatowe

Karta Dużej Rodziny

 

 

Sonda
Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?
 

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego